Fałszywe maile z KRD

Opublikowano: Opublikowane w

W ciągu dwóch ostatnich dni otrzymaliśmy kilka zgłoszeń od różnych osób i spółek, o otrzymaniu przez nie mailowej informacji z Krajowego Rejestru Długów, w przedmiocie: “Wciągnięcia Firmy do listy Krajowego Rejestru Długów”. W treści wiadomości podana jest nazwa firmy (rzekomego dłużnika), jej NIP i regon.

Co najważniejsze wszystkie osoby, które się do nas zgłosiły twierdzą, że nie mają jakichkolwiek nieuregulowanych zobowiązań finansowych, a ich dane finansowe są dostępne w sądzie w ich aktach rejestrowych (mowa tutaj oczywiście o spółkach prawa handlowego), ponieważ osoby te składają sprawozdania finansowe do KRS oraz urzędu skarbowego.

Dodatkowo, w treści przesłanej wiadomości znajduje się link, pod którym możemy pobrać “jakiś” raport, z treści którego mamy się dowiedzieć z jakiego powodu nasza firma została wpisana na listę dłużników oraz jakie są tego skutki. Niestety przy próbie pobrania pliku i jego rozpakowania system antywirusowy zainstalowany na komputerze wyświetlił ostrzeżenie o zagrożeniu wirusowym.

Na samym końcu wiadomości znajduje się informacja o tym, kto jest jej nadawcą – widnieją tam następujące dane:

Nadawcą wiadomości jest:

Krajowy Rejestr Długów Biuro Informacji Gospodarczej SA, ul. Armii Ludowej 21, 51-214 Wrocław, spółka zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Wrocławia-Fabrycznej, VI Wydział Gospodarczy; KRS: 0000169851; NIP: 8951794707; kapitał założycielski: 4.000.000 zł, wpłacony w całości.

W pierwszej kolejności sprawdziliśmy te dane w KRS. Okazuje się, że dane wskazane powyżej są prawdziwe i są danymi spółki Krajowy Rejestr Długów Biuro Informacji Gospodarczej SA z siedzibą we Wrocławiu.

W naszej ocenie jest to jednak próba oszustwa i podszycia się pod Krajowy Rejestr Długów, dlatego w dniu dzisiejszym wystąpiliśmy do Krajowego Rejestru Długów z informacją, iż ktoś podszywa się pod ich firmę, wysyłając fałszywe i do tego zainfekowane jakimś wirusem wiadomości e-mail.

 

udostępnij ten wpis: