Ogromna część życia społecznego, komunikacji międzyludzkiej przeniosła się do Internetu. Wykorzystanie możliwości dzisiejszego Internetu stanowi istotny aspekt życia, jednak należy pamiętać, że korzystanie z niego niesie za sobą szereg niebezpieczeństw i zagrożeń. Brak poczucia bezpieczeństwa w korzystaniu z komputera oraz szybki postęp technologiczny budzi dezorientację oraz uczucie niepewności.

Z uwagi na powyższe zagadnienia chcielibyśmy przedstawić propozycję cyklu wykładów odnośnie bezpieczeństwa w sieci. Spotkania pozwolą zapoznać się z podstawowymi zagrożeniami Internetu, jak i zwiększyć pewność siebie w zakresie korzystania z komputera.

Jakie są korzyści:

  • zwiększenie kompetencji w zakresie korzystania z Internetu, w szczególności bezpieczna obsługa skype (do kontaktu z bliskimi), bankowości internetowej czy też zakupów internetowych (np. aptek internetowych);
  • zwiększenie świadomości na temat tego co legalne, a co nie, w Internecie;
  • zwiększenie poczucia pewności siebie odnośnie umiejętności komputerowych;
  • zdobycie wiedzy na temat co zrobić jeśli próbowano nas oszukać.

Nasze doświadczenie:

Fundacja Rozwoju i Ochrony Komunikacji Elektronicznej powstała z uwagi na ciągle zmieniającą się rzeczywistość związaną z komunikacją elektroniczną oraz świadczeniem usług drogą elektroniczną. Celem Fundacji jest m.in. przeciwdziałanie sprzecznemu z prawem wykorzystywaniu mediów elektronicznych. Przeprowadziliśmy szkolenie dla Komendy Policji w Raciborzu. Edukujemy i pomagamy wszystkim, którzy chcą walczyć z nielegalnymi działaniami w Internecie.

Cena: indywidualnie uzgadniania w zależności od miejsca wykładu i liczby spotkań.

Jeśli są Państwo zainteresowani tematem bezpieczeństwa w Internecie prosimy o kontakt z Katarzyną Zarzecką: [email protected]